Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zarząd Oddziału ZNP w Żorach

Najnowsze wpisy

Oddział ZNP

„Dziennik Zachodni” – 5 lutego 2021 r. – wypowiedź na temat szczepień pracowników oświaty

15 lutego 2021

Poniżej wypowiedź Rzeczniczki Prasowej Okręgu Śląskiego ZNP Kol. Grażyny Hołyś – Warmuz dla Dziennika Zachodniego w sprawie szczepień.

„Dziennik Zachodni” – 5 lutego 2021 r.

„Zdaniem Grażyny Hołyś-Warmuz z Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego niepotrzebny niepokój wzbudził sposób, w jaki o szczepieniu poinformował nauczycieli minister Michał Dworczyk.

[cyt/]– Wątpliwości nie wynikają z faktu, że mamy być szczepieni. Od czerwca ubiegłego roku apelujemy o to, aby zabezpieczyć nauczycieli skoro jest taka możliwość – przypomina Hołyś-Warmuz. – Zamiast zakomunikować, że jesteśmy ważną grupą społeczną i jest możliwość przyspieszenia naszych szczepień, z kontekstu niefortunnej wypowiedzi ministra Dworczyka wynikło, że pojawi się szczepionka mniej skuteczna więc zaszczepimy nią nauczycieli. Sposób przekazania informacji był dla nas deprecjonujący, zostaliśmy po raz kolejny sprowadzeni do parteru. Nie kwestionujemy natomiast zasadności samych szczepień – wyjaśnia. [/cyt]

Nauczyciele zwracają także uwagę na to, że rząd tworząc listę uprawnionych do wcześniejszych szczepień nauczycieli pominął kucharki, personel sprzątający i pracowników administracji placówek. – To osoby, które mają bezpośredni kontakt z dziećmi i są tak samo narażone, jak nauczyciele lub mogą stać się źródłem zakażenia dla innych, a rząd o nich zapomniał – zwraca uwagę Grażyna Hołyś-Warmuz.”