Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zarząd Oddziału ZNP w Żorach

Ostatnie wpisy

Oddział ZNP

Materiały pomocnicze dla obywateli Ukrainy przebywających w Polsce

8 marzec 2022

 Podgląd obrazu
Podstawowe informacje o możliwości kontynuowania nauki, rynku pracy oraz pomocy prawnej dla obywateli Ukrainy po polsku i ukraińsku:
 

PLUS OFERUJE  TELEFONY DLA UKRAINCÓW ZA 1 ZŁ     

Obywatele Ukrainy przebywający na terenie Polski mogą kupić w Plusie telefon za symboliczną złotówkę. Oferta dostępna jest w punktach sprzedaży Grupy Polsat Plus na terenie całego kraju.

Plus cały czas wspiera obywateli Ukrainy. Teraz, oprócz darmowych starterów Plusa i Plusha Na Kartę z aktywowanym bezpłatnym pakietem 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone, uchodźcy mogą również kupić telefony dostępne w ramach symbolicznej opłaty. Aby nabyć telefon za 1 zł wystarczy udać się do punktu sprzedaży oraz okazać dokument tożsamości potwierdzający ukraińskie obywatelstwo.

W ofercie dostępne są wybrane modele m.in. Motoroli, Samsunga, Xiaomi czy LG. Wszystkie telefony dostępne są za gotówkę – za 1 zł, bez konieczności podpisywania umowy. Jedna osoba może kupić jedno urządzenie. W ramach promocji dostępnych jest kilka tysięcy telefonów.

Promocja obowiązuje do wyczerpania zapasów lub do odwołania. Zapraszamy do punktów sprzedaży Grupy Polsat Plus.

KARTY SIM DLA UKRAIŃCÓW I OBCOKRAJOWCÓW. PRAKTYCZNY PORADNIK DLA UCHODŹCÓW

Na dzień dzisiejszy Ukraińcy jako obcokrajowcy mogą zakupywać generalnie startery usług przedpłaconych np. Simplusa po okazaniu paszportu ukraińskiego lub innego dokumentu tożsamości.

Umowy na abonament mogą podpisywać obcokrajowcy, którzy posiadają kartę stałego pobytu.

W umowach abonamentowych jak i na kartę Ukraińcy i obcokrajowcy oczywiście mogą korzystać z różnych dodatkowych pakietów.

Na dzień dzisiejszy praktycznie każdy z operatorów oferuje promocje dot. Ukrainy.

Przykładowo Plus oferuje swój 5 zł ( dwa dni) starter bezpłatnie dla Ukraińców. Na każdym nr z Plusa zarówno na abonament jak i na kartę można włączyć jednym smsem 3 promocje:

  1. 500 minut na połączenia z Ukraina (dot. pierwszego okresu rozliczeniowego)
  2. Promocja 10 GB (dot. pierwszego okresu rozliczeniowego)
  3. tańsze połączenia na Ukrainę (do odwołania)

Uwaga przy umowach na abonament zwróć uwagę na twój okres rozliczeniowy czy to np.21/20 każdego miesiąca czy inny. Warto włączyć promocję na początku swego okresu rozliczeniowego.

Przy Simplusach warto dopytać się, czy uruchomienie starteru i jednocześnie włączenie tej promocji nie spowoduje jej uruchomienie na 1 okres rozliczeniowy czyli 2 dni, czy jednak będzie to np. na miesiąc co umożliwi wykorzystanie tych 500 minut w dłuższym okresie.

Promocja dotyczy numerów prywatnych i służbowych, wymagania w Regulaminach promocji.

Zwracam uwagę, że rożni operatorzy maja rożne warunki promocji „ Ukraina”, np. u niektórych jej włączenie dokonywane jest z „automatu”, maja rożne okresy jej obowiązywania.

Czytajcie i doradzajcie zainteresowanym, praktycznie dzisiaj olbrzymia większość komórek obsługuje 2 karty SIM.

INFO O PROMOCJACH PLUSA WYŻEJ ORAZ NA KANALE ZNP W PLUSIE NA ZESPOLE PREZESI GRUPA OGOLNOPOLSKA.

Pełnomocnik ZNP d/s Plusa

Prezes Oddziału Międzygminnego ZNP w Mysłowicach

Marek Fabryczny mobil – 601-497561, VPN -350

„niech sieć będzie z wami”