Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zarząd Oddziału ZNP w Żorach

Ostatnie wpisy

Oddział ZNP

Pani Premier, na referendum nie jest za późno!

26 kwiecień 2017

Konferencja 24.04.2017

Sławomir Broniarz i Dorota Łoboda z Komitetu Referendalnego apelują do premier Beaty Szydło: Nigdy nie jest za późno, aby zejść ze złej drogi! Transmisja konferencji: https://www.facebook.com/znpedupl/

RELACJA TVN24

Nigdy nie jest za późno, aby zejść ze złej drogi – powiedział dziś (24.04.2017) prezes ZNP Sławomir Broniarz na konferencji prasowej, odnosząc się do sobotniej wypowiedzi pani premier Beaty Szydło ws. możliwości przeprowadzenia referendum.

– Pani premier, nie może pani skrzywdzić naszych dzieci – dodała Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice przeciwko reformie edukacji”.

Związek Nauczycielstwa Polskiego krytyczne ocenia wypowiedzi przedstawicieli rządu, ignorujące głos społeczny.

– Niepokój rodziców, wywołany nieudolnym działaniem minister edukacji, Anny Zalewskiej, jest w pełni uzasadniony. Zmiany, które mają wejść od września, to nieudany eksperyment na dzieciach, którego kontynuacja oznaczać może długoletnią zapaść w jakości kształcenia, likwidację najlepszych szkół i tysiące zwolnionych nauczycieli – mówił prezes ZNP. – Nie można zlekceważyć osób, które poparły wniosek o referendum. Niemal milion podpisów w ciągu dwóch miesięcy pokazuje skalę zaniepokojenia rodziców. Rodzice boją się o dzieci, a twarzą tego chaosu, tej niedobrej zmiany jest Anna Zalewska – mówił szef ZNP.

Transmisja konferencji online: https://www.facebook.com/znpedupl/