Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zarząd Oddziału ZNP w Żorach

Ostatnie wpisy

Oddział ZNP

Rozmowa o edukacji z kandydatami na prezydenta

25 czerwiec 2020

W ubiegłym tygodniu Związek wystąpił do kandydatów na prezydenta z apelem o podjęcie rozmów na temat edukacji. Dziś pierwsze spotkania.

– Zapraszamy tych kandydatów, dla których edukacja jest ważna, na rozmowę o edukacji – zaapelował Związek do jedenastu kandydatów na prezydenta po debacie wyborczej w TVP. – Ubolewamy, że żadne z pytań podczas debaty nie dotyczyło tak ważnej kwestii, jaką dla całego społeczeństwa i kraju, jest edukacja. Jest to istotne szczególnie teraz, kiedy obserwujemy skutki reformy edukacji Anny Zalewskiej i zastanawiamy się, jak będzie wyglądało kształcenie od września. Niestety, nie poznaliśmy opinii kandydatów na prezydenta dotyczących najważniejszych pytań o przyszłość oświaty. Jakie kierunki zmian proponują i popierają? Co zamierzają uczynić, by nauka w szkole była bardziej dostosowana do potrzeb współczesnego świata, a szkoła była uczestniczką życia wspólnoty lokalnej, krajowej i globalnej. A także miejscem samorealizacji zarówno nauczycielek i nauczycieli, jak i uczących się.

Na nasz apel odpowiedziało do tej pory (do 22.06) trzech kandydatów.

Dwa sztaby wyborcze zaproponowały spotkanie – sztab wyborczy Kandydata na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego oraz sztab wyborczy Kandydata na Prezydenta RP Roberta Biedronia, trzeci sztab – Kandydata na Prezydenta RP Władysława Kosiniaka-Kamysza przesłał list do pracowników oświaty (list w załączniku TUTAJ).

Dzisiaj, 22 czerwca odbyły się spotkania:

Po spotkaniach odbyły się briefingi prasowe, które można obejrzeć na Facebooku na stronach:

https://www.facebook.com/watch/live/?v=258764772213617&ref=watch_permalink

https://www.facebook.com/watch/?v=3059871674092250