Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zarząd Oddziału ZNP w Żorach

Ostatnie wpisy

Oddział ZNP

Spotkanie Komitetów Strajkowych

12 czerwiec 2019

Ciąg dalszy pracy Komitetów Strajkowych,

dzisiaj tj. 17 czerwca odbyło się spotkanie, tym razem Zarządu Sekcji Pracowników Administracji i Obsługi. Dyskutowano  nad propozycjami wypracowanymi przez przedstawicieli administracji i obsługi na spotkaniu 11 czerwca. Przeanalizowano wykaz stanowisk obowiązujący w naszych placówkach z rozporządzeniem o pracownikach samorządowych. Poruszano problemy, które występują we wszystkich placówkach a można by je rozwiązać poprzez zamówienia publiczne dla wszystkich placówek jednocześnie. 


Spotkanie Komitetów Strajkowych 

Spór zbiorowy trwa nadal, strajk jest zawieszony, emocje w placówkach opadły, jesteśmy już po maturach. 

Nadszedł czas na kolejne działania. Program „Szkoła na 6” jest punktem wyjścia dla naszych poczynań, jednak nie wszystko leży w zakresie naszych możliwości. 11 czerwca 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Komitetów Strajkowych. Omówiono sytuację w placówkach po strajku oraz formy pomocy finansowej. Są placówki gdzie zadziałały wszystkie oferowane formy pomocy, ale są i takie , gdzie prawie nic nie weszło w życie. Ludzie ludziom…  

Podjęto decyzję  o  organizacji Debaty o Edukacji, z udziałem władz samorządowych, dyrektorów placówek i komitetów strajkowych. Pracowano w kilku grupach: 1/ przedszkola, 2/ edukacja wczesnoszkolna, specjalna i integracja, 3/ szkoła podstawowa IV-VIII, 4/ szkoły ponadpodstawowe, 5/ pracownicy administracji i obsługi. Zasygnalizowano sprawy, którymi będziemy się zajmować. Czekamy na informacje po dyskusjach w placówkach.