Darmowe szkolenia unijne dla nauczycieli 50+

9 grudnia 2021

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy serdecznie zaprosić do uczestnictwa w szkoleniach komputerowych. Zaproszenie to dotyczy wszystkich osób pracujących, a zwłaszcza nauczycieli powyżej 50 roku życia. Możliwość skorzystania z kursów mają też osoby pracujące z wykształceniem maksymalnie średnim od 18 do 65 roku życia (a zatem osoby 50+ mogą mieć albo wyższe, albo średnie wykształcenie).

Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, iż udział w każdym z wymienionych w fiszce informacyjnej kursów, jest dla uczestnika darmowy, ponieważ jest finansowany ze środków UE w ramach projektu „Bez b@rier, bez granic” – II edycja. Natomiast koszt jednego ze szkoleń poza projektem (wykłady, przystąpienie do egzaminu, materiały dydaktyczne, certyfikat itd.) oscyluje wokół 4,5 tys. zł.

W ramach projektu „Bez b@rier, bez granic” – II edycja zapraszamy do uczestnictwa w kursach informatycznych. Szkolenia te przeznaczone są dla osób, które pracują na terenie województwa śląskiego oraz nie prowadzą działalności gospodarczej. Szczególnie zapraszamy nauczycieli powyżej 50 roku życia. Każde z wymienionych poniżej szkoleń kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje.

Osoby chętne proszone są o przesłanie imienia, nazwiska, placówki i nr. tel. do biura ZNP w Żorach do dnia 16.12.2021 r. Po tym terminie, osoby prowadzące szkolenie skontaktują się z każdą osoba indywidualnie w celu ustalenia szczegółów.

1. Zarządzanie pakietem Google Apps for Work
    → 38 godzin lekcyjnych: 5 dni średnio po 7-8 godzin lub 9 dni po 4 -5 godzin

RAMOWY PROGRAM:
Obsługa pakietu Google Apps for Work (np. Gmail, Dokumenty Google, Google+), które działają w tzw. „Chmurze”

1. Grafika komputerowa z wykorzystaniem Adobe Illustrator i Adobe Photoshop
    → 54 godzin lekcyjnych: 7 dni średnio po 7-8 godzin lub 13 dni po 4-5 godzin
    → egzamin: np. ACA Adobe Illustrator i ACA Adobe Photoshop

·Standardy projektów graficznych,
·Proces przygotowania zajęć,
· Praca w Adobe Photoshop,
· Przygotowanie i publikacja obrazów cyfrowych,
· Praca w Adobe Ilustrator,
· Archiwizacja,
· Eksport,
· Publikowanie grafiki za pomocą Adobe Illustrator.

1. Obsługa pakietu Microsoft Word & Excel (NOWOŚĆ) – poziom podstawowy, średniozaawansowany lub zaawansowany (30 godzin lekcyjnych)

Do wyboru jeden z trzech poziomów:

– podstawowy,

– średnio zaawansowany,

– zaawansowany.

W ramach projektu „Bez b@rier, bez granic” – II edycja zapraszamy do uczestnictwa w kursach informatycznych. Szkolenia te przeznaczone są dla osób, które uczą się, pracują lub mieszkają na terenie województwa śląskiego oraz nie prowadzą działalności gospodarczej. Szczególnie zapraszamy nauczycieli powyżej 50 roku życia. Każde z wymienionych poniżej szkoleń kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje.

1. Zarządzanie pakietem Google Apps for Work

· Archiwizacja,
· Eksport,
· Publikowanie grafiki za pomocą Adobe Illustrator